image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Milá udalosť vo víre uplynulého roka

Na sklonku roka sa patrí bilancovať, dovoľte mi však túto výsadu nateraz prenechať iným. Áno, uplynulý rok sa toho udialo veľa. Prebehlo v poradí už desiate valné zhromaždenie, zmenil sa názov našej organizácie, zmenila sa... Chcel by som však v nasledujúcich riadkoch pripomenúť udalosť v našom zväze milú, nemenej dôležitú a tou je udelenie čestného členstva manželom Oravcovcom z Nitry, ktorým náš zväz vyslovil jedno veľké ĎAKUJEME za ich dlhoročnú činnosť v oblasti amatérskej astronómie na Slovensku.

Pani Antónia a pán Ladislav Oravcovci sú dlhoročnými členmi miestnej organizácie SZA v Nitre. Od svojej mladosti pôsobili prostredníctvom rôznych aktivít v amatérskej astronómii na Slovensku a aktívne sa zapájali do činnosti astronomických krúžkov v Nitre. Vychovali v nich niekoľko generácií svojich nasledovníkov, z ktorých mnohým astronómia prirástla k srdcu na celý život. Pani Antónia vykonávala funkciu pokladníčky MO SZA v Nitre a svojím bezprostredným jednaním a organizačnými schopnosťami prispela k realizácii najrôznejších podujatí spojených s propagáciou astronómie vo svojom okolí. Pán Ladislav je technicky a tvorivo založený typ človeka. Ešte v časoch keď o kvalitné amatérske prístroje bola u nás núdza, si vlastnoručne  zhotovil niekoľko ďalekohľadov (refraktory 50/840 mm, 100/1600 mm a newton 140/1050 mm). Od roku 1975 až doteraz sa venuje hlavne pozorovaniu Slnka a patrí tak k najdlhšie pôsobiacim aktívnym pozorovateľom slnečnej fotosféry u nás.

Udelenie čestného členstva v tomto roku schválili jednotnou väčšinou delegáti májového valného zhromaždenia a odovzdané bolo, s láskavým dovolením organizátorov, na prehliadke filmov s astronomickou tématikou ASTROFILM 2013 v októbri tohto roku v Piešťanoch.

Do ďalších rokov želáme obom manželom pevné zdravie a neutíchajúci entuziazmus v rámci astronomickej komunity v Nitre.

 

 

Vedúci sekretariátu SZA Pavol Rapavý odovzdáva osvedčenie o udelení čestného členstva manželom Oravcovcom

 

Gratulácia a kytica pre pani Antóniu z rúk predsedu SZA

 

 

holidays in st petersburgбинарные опционы лучшиетрафарет девушка
Joomla templates by a4joomla