image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

ZO ŽIVOTA MO – Vznik novej MO v Detve

Vo štvrtok 15. decembra 2016 sa zišla časť záujemcov o členstvo v našej organizácii z Podpoľania v priestoroch Gymnázia v Detve, aby svojou prítomnosťou podporili vznik novej Miestnej organizácie SZA v Detve. Tradícia hlavne amatérskej astronómie v regióne a výborné pozorovacie podmienky v okolí tu už roky udržiavajú živú pozorovateľskú skupinu, ktorá sa stala impulzom pre zakladajúcu schôdzu a vznik novej MO.

Vo vzájomnej diskusii si prítomní vymenili svoje pozorovateľské skúsenosti v amatérskych podmienkach a vyjadrili záujem aktívne sa podieľať na živote zväzu. Stretnutia sa zúčastnil aj predseda SZA Mgr. Tomáš Dobrovodský, ktorý vo svojom príhovore miestnych oboznámil zo životom zväzu, povzbudil ich k aktívnej pozorovateľskej činnosti prostredníctvom zapojenia sa do najrôznejších odborných programov a v neposlednom rade vyzval k popularizácii astronómie hlavne na školách. V ďalšom priebehu schôdze bol predsedom novej miestnej organizácie jednohlasne zvolený Mgr. František Strýček.

V nasledujúcich dňoch bola na Radu SZA doručená žiadosť o zriadenie novej miestnej organizácie a tá svojím hlasovaním vznik novej MO potvrdila. Prajeme teda naším novým kolegom veľa úspechov v ich činnosti, veľa dobre zrealizovaných projektov a kvalitných pozorovaní pod krásnou podpolianskou oblohou.

 

 

 

визитки самостоятельнологотип продвижениеwobs кисти
Joomla templates by a4joomla