image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Pozvánka na Deň hvezdární a planetárií 2019

Okolo termínu jarnej rovnodennosti je zvykom pripomínať si význam odbornej aj popularizačnej činnosti v astronómii formou dňa otvorených dverí v astronomických zariadeniach. Iniciatíva začala v roku 1991 v talianskej Brescii ako Deň planetárií a odvtedy sa k talianskym astronómom pridali planetáriá z celej Európy, Slovensko nevynímajúc.


Vzájomná spolupráca Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove, Slovenského zväzu astronómov a astronomických zariadení na Slovensku zjednotila termín tejto akcie u nás na poslednú nedeľu pred jarnou rovnodennosťou pod názvom Deň hvezdární a planetárií. A tak si v nedeľu 17. marca 2019 dovoľujeme pozvať návštevníkov na bohatý program hravých, prednáškových i pozorovateľských aktivít v mnohých centrách popularizácie astronómie po celej našej krajine.

V prípade priaznivého počasia bude možné v denných hodinách pozorovať Slnko na to určenou astronomickou technikou a po zotmení čakajú na návštevníkov aj krásy zapadajúcej zimnej oblohy. Posledná zimná nedeľa tak bude na Slovensku venovaná opäť astronómii.

V tomto roku v rámci Slovenska pripravujeme 17 podujatí. Viac informácií o miestach a časoch konania, ako aj programovej náplni jednotlivých aktivít je možné nájsť na stránke www.denhvezdarni.sk.

 

модели sjcam

создание сайтов киев недорого

shop.bukovel

Joomla templates by a4joomla