image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Európske solárne dni 2018

Európske solárne dni (ESD) na Slovensku organizuje už od roku 2010 Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje, n. o. (Slovak Renewable Energy Agency – SK REA).

Tohto roku budú ESD organizované od 30. apríla do 18. mája.

Je to najväčšia osvetová kampaň v Európe zameraná na využívanie slnečnej energie a v ostatných ročníkoch si ju pripomínali vo viac ako 20 štátoch. Dlhoročným partnerom je aj Slovenský zväz astronómov a výsledkom spolupráce je aktívna účasť astronomických zariadení, ktoré majú k tejto problematike blízko. ESD sú určené všetkým: žiakom, študentom, učiteľom, rodičom s deťmi ale aj podnikateľským subjektom či širokej verejnosti.

SK REA poskytuje organizátorom informačné a propagačné materiály ako aj drobné upomienkové predmety, ktoré môžete využiť ako odmeny.

Zapojenie sa do organizácie je jednoduché, stačí vyplniť registračný formulár.

Viac informácií nájdete na stránke http://www.solarnedni.sk/, kde sú aj manuály pre organizátorov, nápady pre školy a obce, študijné materiály, fakty o energii, kvízy či maľovanky.

Ako inšpirácia môžu byť vlaňajšie ESD v Detve alebo fotodokumentácia z Rimavskej Soboty.

Perličkou tohtoročných ESD bude aj Medzinárodný deň svetla, ktorý sa bude oslavovať 16. mája 2018 v sídle UNESCO v Paríži za účasti významných osobností vedy, umenia, priemyslu, mimovládnych organizácií vrátane laureátov Nobelovej ceny. Nuž, a aj keď nepriamo, pri tom budeme aj my, nakoľko tam budú prezentované víťazné fotografie súťaže SPIE, kde bude aj ocenená snímka Buď svetlo D. Rapavej.

 

P. Rapavý

 

Joomla templates by a4joomla