image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Pozvánka – Fotografia hviezdnej oblohy 2

Prednáška Zdenka Bardona „Fotografie hvězdné oblohy 2“, ktorá sa uskutoční 3. 11. 2018 o 18. hodineKongresovom centre ALDIS v Hradci Králové je pokračovaním veľmi úspešnej prezentácie, ktorá sa konala 21. 4. 2018 v planetáriu Hradec Králové pod názvom „Fotografie hvězdné oblohy aneb příběh Orionu po 84 letech“.

 

Tentokrát to nebude len repríza, ale pokračovanie doplnené o nové fotografie, zážitky a skúsenosti podané skvelým rozprávačom. Dozviete sa, ako sa robí „bačkorová astronomie“ u nás, alebo ako sa fotí pod skutočne tmavou oblohou na observatóriách La Silla v Čile alebo na La Palme. Ako mimoriadny bonus bude ukážka kompletnej sady špičkových objektívov firmy ZEISS, ktoré si budete môcť vyskúšať!

Astrofotografa Zdenka Bardona astronomickej verejnosti asi predstavovať nemusíme, no pre nás je potešiteľná veta: „jsem hrdým členem SZA i s průkazkou“ (MO Rimavská Sobota). Je vášnivým fotografom „teček“, zakladateľom České astrofotografie měsíce, viaceré jeho fotografie doslova obleteli svet a boli publikované v prestížnych periodikách. Len nedávno bol poctený titulom Foto Ambasador ESO, ktorý doteraz má len 27 fotografov z celého sveta.

Prednáška sa z kapacitných dôvodov tentokrát uskutoční v Kongresovom centre ALDIS (Eliščino nábřeží 375, Hradec Králové) a keďže je Slovenský zväz astronómov jedným zo spoluusporiadateľov, majú jeho členovia vstup na prednášku voľný (podmienkou je len registrácia emailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ).

Ďalšie informácie:

 

Joomla templates by a4joomla