image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

Príprava študentov pred IOAA 2018

V priebehu septembra sa v Žiari nad Hronom opäť uskutočnilo krátke sústredenie účastníkov tohtoročného finále Medzinárodnej olympiády astronómie a astrofyziky (IOAA). Tradične ho v spolupráci so SAS organizačne zabezpečoval náš zväz a priestory poskytla Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom.


12. ročník celosvetového finále olympiády sa uskutoční tento rok od 3. do 11. novembra 2018 v čínskom Pekingu. Sústredenia pred odletom do dejiska IOAA sa zúčastnilo všetkých päť reprezentantov. Príprava, tak ako po minulé roky, pozostávala hlavne vo využití priestoru planetária pri orientácii na južnej oblohe, určovania všetkých druhov astronomických súradníc a z riešenia astronomických úloh.

Slovensko budú na IOAA 2018 pod vedením RNDr. Ladislava Hrica CSc. zo Slovenskej astronomickej spoločnosti reprezentovať víťazi národného kola AO - Janka Svrčková (Sobotište), Sára Belejová (Michalovce), Dejan Prokop (Galanta), Radovan Lascák (Košice) a Samuel Amrich (Košice). Držíme našim reprezentantom palce.

 

 

Joomla templates by a4joomla