image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

100 hodín astronómie – zapojte sa!

V budúcom roku si pripomenieme významné výročie – 100 rokov založenia Medzinárodnej astronomickej únie (IAU – International Astronomical Union), do ktorého osláv sa zapájajú astronómovia z celého sveta. V IAU je združených 82 národných členov.  Aktivity IAU100 na Slovensku riadi koordinačný výbor, záujemcom je k dispozícii aj národná webová stránka IAU100.

Prínos neprofesionálnych astronómov pre vedu je významný, čo si uvedomuje aj IAU a bude mu venovaná konferencia Amatérska astronómia pod jednou oblohou.

Prvou významnou akciou bude 100 hodín astronómie, ktorá sa uskutoční 10. – 13. januára 2019. Zapojte sa aj vy, naši individuálni členovia alebo aj jednotlivé miestne organizácie!

Je to jednoduché, stačí vyplniť formulár (stačí aj v slovenčine) a vaše podujatie (pozorovanie, prednáška, beseda, výstava a pod.) bude uverejnené aj na oficiálnej stránke IAU.

Samozrejme, budeme len radi, ak nám o svojich aktivitách napíšete, prípadne pošlete aj fotografie, ktoré uverejníme na našich stránkach.

Joomla templates by a4joomla