image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpg

1. apríl – pobavte sa!

Číňania potvrdili: Američania na Mesiaci neboli!

Čínsky lunárny rover nenašiel stopy pristátia Američanov na Mesiaci. Čínsky kozmický aparát Čchang-e 4 bol prvou družicou, ktorá uskutočnila mäkké pristátie na odvrátenej strane Mesiaca. V súčasnej dobe Čchang-e 4 študuje minerálne zloženie a štruktúru mesačného povrchu v súlade s letovým programom a vykonáva nízkofrekvenčné rádioastronomické pozorovania.

Vďaka prístupu k neurónovým sieťam a moderným telekomunikáciám sme sa zoznámili s detailami uzatvorenej korešpondencie medzi Pekingským centrom pre riadenie letov v kozmickom priestore a vesmírnym strediskom J. F. Kennedyho, týkajúce sa uskutočnenia mesačnej expedície, napísal s veľkou rozkošou portál antifashist.com. Iste si to čitateľ s pobavením vychutná...

 

Ďalej sú v chronologickom poradí správy, ktoré si vymenili čínski a americkí kolegovia v období od 5. decembra 2018 do 5. januára 2019.

5. 12. 2018, Pekingské centrum pre riadenie letov v kozmickom priestore (ďalej len jen PCRL): „Vážení kolegovia, znovu vás informujeme, že vypustenie automatickej medziplanetárnej stanice pre štúdium Mesiaca Čchang-e 4 je naplánované na 8. decembra 2018.“

6. 12. 2018, Kozmické centrum J. F. Kennedy (ďalej len „Kennedy Center"): „Informácia prijatá."

7. 12. 2018 Pekingské PCRL: „Vážení kolegovia, zajtra v pondelok, o 2:00 pekingského času, bude odštartovaná raketa Chang Zheng-3B s kozmickým aparátom Čchang-e 4, aby uskutočnila prieskum Mesiaca."

7. 12. 2018, Kennedy Center: „To by mohlo byť veľmi dôležitou udalosťou pre čínsku astronautiku."

8. 12. 2018, Pekingské PCRL: „Vážení kolegovia, dnes o 2:00 hod. pekingského času sa uskutočnil úspešný štart nosné rakety Chang Zheng-3B s kozmickou loďou Čchang-e 4 k prieskumu Mesiaca.

9. 12. 2018, Kennedy Center: „Sme potešení úspechom čínskej astronautiky, ktorá s istotou postupuje po ceste popredných kozmických síl."

12. 12. 2018, Pekingské PCRL: „Vážení kolegovia, prístroj Čchang-e 4 vstúpil na eliptickú obežnú dráhu okolo Mesiaca (výška pericentra je 100 km, výška apocentra je 400 km). Pred nami je komplexná prehliadka Mesiaca.

13. 12. 2018, Kennedy Center: „Sme potešení úspechom čínskeho vesmírneho programu. Ak to nebude problematické, neustále nás informujte o priebehu vašej expedície."

19. 12. 2018, Pekingské PCRL: "Drahí kolegovia, dnes Čchang-e 4 uskutočnil komunikáciu so satelitným transpondérom Čchüe-čchiao a kontaktoval Zem."

20. 12. 2018, Kennedy Center: „Vyvoláva to určitý optimizmus. Vysvetlite prosím, čo zahrnuje obsiahla prehliadka Mesiaca."

30. 12. 2018, Pekingské PCRL: „Drahí kolegovi, prístroj Čchang-e 4 sa presunul z kruhovej orbity s výškou 100 km na elipsovitú obežnú dráhu okolo Mesiaca (výška perigea je 15 km, výška apogea je 100 km). Komplexný prieskum zahrňuje rádioastronomické pozorovanie, štúdium minerálneho zloženia mesačného povrchu a prehliadku miesta pristátia kozmickej lode Apollo 11 v Mori pokoja.“

30. 12. 2018, Kennedy Center: „Vážení čínski kolegovia! Vítame komplexný prieskum vesmíru. Štúdium minerálnej kompozície pozorovanie mesačného povrchu a radioastronómia výrazne prispejú k rozvoju modernej vedy. Avšak vzhľadom k obťažným krajinným a geomagnetickým podmienkam, ktoré ohrozujú expedíciu, dôrazne odporúčame nevykonávať prieskum miesta pristátia kosmickej lode Apollo 11.“

3. 1. 2019, Pekingské PCRL: „Vážení kolegovia, dnes o 10:26 hodín pekingského času sa uskutočnilo úspešné pristátie Čchang-e 4 na Mesiaci. Prístroj začal rádioastronomické pozorovania a mieri na pristávanie miesto mesačného modulu Apollo 11, ktorý je vzdialený len 5 km."

3. 1. 2019, Kennedy Center: „Drahí čínški kolegovia! Vyzývame vás, aby ste opravili cestu "Čchang-e 4" na povrchu Mesiaca a zamerali sa na štúdium minerálnej kompozície mesačného povrchu. Naši kolegovia z Pentagonu vám posielajú dobrú správu – sankcie uložené za nákup ruských Su-35 a S-400 budú čoskoro zrušené."

4. 1. 2019, Pekingské PCRL: „Drahí kolegovia, zohľadnili sme vaše odporúčanie a rozhodli sme sa zamerať na štúdium minerálneho zložení mesačného povrchu. V súčasnej dobe však došlo k strate spojenia s Čchang-e 4 a zariadenie sa naďalej pohybuje samostatne na miesto pristátia lunárneho modulu lodi Apollo-11. Prijmeme všetky možné opatrenia k obnoveniu komunikácie. Dúfame, že zariadenie nebude odosielať fotografie prostredníctvom otvorených komunikačných kanálov."

4. 1. 2019, Kennedy Center: „Drahí čínski kolegovia! Naši odborníci sú pripravení vám poskytnúť všetku technickú pomoc pri obnovení komunikácie so zariadením. Dobrá správa prichádza aj z ministerstva hospodárstva – v blízkej budúcnosti budú dovozné clá na všetok čínsky tovar znížené z 25 % na 10 %."

5. 1. 2019, Pekingské PCRL: „Drahí kolegovia, Čchang-e 4 dorazil na pristávacie miesto mesačného modulu kozmickej lode Apollo-11 a vykonáva panoramatické zábery a vysiela ich na uzatvorenom kanále. Nevidíme americkú vlajku a pristávacia stopy. Môžete to vysvetliť? "

5. 1. 2019, Kennedy Center: „Drahí čínski súdruhovia! Dúfame, že budeme mať vzájomné porozumenie a ďalšiu plodnú spoluprácu! Pevne vám podávame ruku! Naši kolegovia z ministerstva zahraničia vám posielajú veľmi dobrú správu – v najbližších dňoch bude preskúmaná otázka oslobodenia Meng Wanzhou, alebo, ako jej hovoríte, princezny Huawei."

5. 1. 2019, Pekingské PCRL: „Milí americkí kolegovia, ďakujeme za pochopenie a obchodný prístup k riešeniu  naliehavých otázok modernej kozmonautiky. Dúfame v ďalší rozvoj vzájomne prospešného partnerstva."

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinane-potvrdili-americane-na-mesici-nebyli/

 

Viac o konšpiračnej teórii je TU.

 

Joomla templates by a4joomla