Nekonečný vesmír

| Slovenský zväz astronómov | aktuality

Einstein povedal, že nekonečné sú len dve veci – vesmír a ľudská hlúposť. Pri tom prvom si vraj nebol istý. No a my si myslíme, že k tomu nekonečnu môžeme priradiť aj detskú fantáziu.

 Nuž a práve pre deti a mládež pod názvom Nekonečný vesmír organizuje Knihovna u Mokřinky už 7. ročník výtvarnej a fotografickej súťaže.

Že Mokré nepoznáte? Je to malá dedinka na úpätí Orlických hôr, 25 km severovýchodne od Hradce Králové. Spoločenský život tu má „pod palcom“ miestna knižnica, ktorá bola založená ešte v roku 1889 a usporadúva množstvo tradičných aj invenčných podujatí. V tomto roku, tentokrát pre deti a mládež, organizuje fotografickú a výtvarnú súťaž. Predošlých šesť ročníkov bolo úspešných a tohto roku je partnerom aj náš Slovenský zväz astronómov.

Zúčastniť sa je veľmi jednoduché, fantázii sa medze nekladú, sú povolené rôzne výtvarné techniky, koláže, fotomontáže... A čas máte až do 30. júna 2021.

Svoje práce posielajte na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo výtvarné práce poštou. Podrobnosti nájdete v prihláške pre obrázky a prihláške pre fotografie.

Viac informácií o Nekonečnom vesmíre – výtvarnej a fotografickej súťaži 2021 je na stránke TU, kde je aj kontakt na vždy usmievavú a dobre naladenú organizátorku, ktorá odpovedá aj ako Bludička Mokřinka.

Stiahnite si aj oficiálnu tlačovú správu.

plagat

© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.