Podporte astronómiu – podporte SZA

| aktuality

Po viac ako 50. rokoch ho už väčšine netreba predstavovať. Ak by sme to mali vyjadriť jazykom marketingu, a existuje na Slovensku niečo ako lovebrandy, značka z astronómie, Slovenský zväz astronómov sa k nej veľmi blíži.

Obsahuje emócie a príbehy, ktoré šíri v posolstve vesmíru ale i vo vlastných osudoch mnohých nadšencov, ktorí nechali nezmazateľné stopy v jej celoslovenskom kontexte. A vy sa určite o mnohých dozviete aj zo stránok SZA. O tom, ako sa rokmi postupne splietal ten historický vrkoč zo životov ľudí v obetavej nezištnosti, v túžbe šíriť pohlaď do vesmíru. Umožniť verejnosti žasnúť nielen nad detailnými krásami jeho objektov, ale zároveň jednou ranou dať pocítiť i pokoru z vlastnej ľudskej existencie, to je dvojnásobný jedinečný profit, ktorý prinášajú.

Niektorí tú ťarchu nezištnej služby niesli kratšie, iní dlhšie, ba takmer až celý život.

Lovebrandy značke, ak v jej popise pominieme úplne komerčnosť, sa všetkými vlastnosťami blíži práve SZA.

Príbehy a emócie, ktoré prináša, zasiahnu vašu myseľ a srdce a vy už nechcete bez nej žiť. A umožniť jej ďalšiu verejnoprospešnú činnosť v kultúre ducha, ďaleko presahujúcu lojálnosť svojou všeľudskou hodnotou, by si určite práve ona zaslúžila.

Tým skôr, že to, čo mnohí cítili ako svoje poslanie a robili to preto roky vo svojom voľnom čase a zadarmo, často za jedinú odmenu šťastného úsmevu a poďakovania, je už dnes takmer nemožné. Podpora z 2 % pre nich a zväz, ktorý ich spája pre službu verejnosti, je pre nich jediným zdrojom pomoci v tejto ušľachtilej aktivite. Dali by sa menovať tie, celoslovensky známe, ktoré sa možno dotkli aj vás, či zakladanie parkov tmavej oblohy s následnými akciami v nich, ako napr. Objavte Poloniny, či vďaka SZA už všeobecne aj mediálne známa problematika svetelného znečistenia, či tak samozrejme verejné pozorovania alebo prednášky.

Aj vďaka vašej podpore bude pre obetavých členov SZA jednoduchšie šíriť zážitky z vesmíru veľkým i malým, ktorí doň túžia nakuknúť, aby sa im zatajil dych. Ich emotívne poďakovanie tak bude patriť aj vám.

D. Rapavá

 

Poukázanie 2 % z dane je jednoduché, stačí vyplniť toto tlačivo (alebo je možné jeho vyplnenie online), tu sú všetky potrebné údaje:

  • Slovenský zväz astronómov
  • občianske združenie
  • Tomášovská 63, 979 01 Rimavská Sobota
  • IČO 00470503
  • IBAN: SK03 7500 0000 0040 3030 9058

Fyzické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie a právnické osoby určujú prijímateľa 2 % priamo v daňovom priznaní.

Ďakujeme za vašu podporu a veríme, že vám prinesie zážitky z prednášok a pozorovaní úžasného, bizarného sveta nad našimi hlavami.

© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.