Astro-foto workshop

Calendar
Seminár
Date
13.07.2024 - 14.07.2024
Location
Hvezdáreň Rožňava
Author
Miloš Obert

Description

Podrobnejšie info o workshope:

ASTRO-FOTO WORKSHOP (v sobotu a v nedeľu 13. a 14. júla 2024)

Ak sa chcete reálne naučiť fotografovať nočnú oblohu od TOP svetového lektora, ktorý je v tejto oblasti absolútnou špičkou, Tomáša Slovinského, ktorého fotografie a články sa pravidelne nachádzajú v Quarku, Kozmose, spolupracuje s organizáciami ako NASA, BBC, USRA, TWAN, IMO …, tak neváhajte a rýchlo sa prihláste na náš pripravovaný workshop, kde sa dozviete viac.

Workshop je určený pre začiatočníkov aj pokročilých, ktorí sa môžu tešiť na fotografovanie vesmírnych úkazov v teréne, 360-stupňové snímky, fotografovanie panoramatických meteorických rojov. Vysvetlíme si používanie astronomických pluginov, ako aj výber pokročilej techniky a používanie filtrov.

Prvý deň workshopu nám pán Slovinský povie a naučí nás zásadné veci o astrofotografii a v ten večer sa vyberieme aj do terénu na praktické fotografovanie. Na mieste nám vysvetlí techniku fotografovania a poskytne nám praktické rady. Druhý deň workshopu sa naučíme všetko dôležité o úprave nafotených snímok. Počas týchto dvoch dní Vám lektor poradí naozaj praktické veci a odovzdá skúsenosti, aby sa Vaše práce mohli posunúť na vyššiu úroveň. Workshop bude prebiehať na Hvezdárni Rožňava, Lesná 1 a praktické fotografovanie prebehne v teréne pri výjazdovom nočnom fotografovaní oblohy. Cena Workshopu je 80 euro na osobu. (V prípade nepriaznivého počasia bude časť workshopu „fotografovanie v teréne“ nahradená rozšírenou prednáškou bez fotografovania.)

Viac informácii: Zdeněk Molnár   tel.: 0918 244 901 

Location information

Hvezdáreň Rožňava

Street
Lesná 1
City
048 01 Rožňava
Country
Slovakia
© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.